/Files/images/Всеукраїнський тиждень права.jpg Всеукраїнський тиждень права

10 грудня 1948 року у Парижі на 183 пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН була прийнята Загальна декларація прав людини «як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави з тим, щоб кожна людина і кожний орган суспільства, завжди маючи на увазі цю Декларацію, прагнули шляхом освіти сприяти поважанню цих прав і свобод і забезпеченню, шляхом національних і міжнародних прогресивних заходів, загального і ефективного визнання і здійснення їх як серед народів держав – членів Організації, так і серед народів територій, що перебувають під їх юрисдикцією».

Двома роками пізніше, 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було засновано Міжнародний день прав людини та оголошено його святкування 10 грудня. В цей день проводиться пленарне засідання ООН на якому відзначають тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод.

Уже ні для кого не секрет, що становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе завдяки високому рівню правової освіти населення.

21 травня 2008 року, враховуючи міжнародний досвід, Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України – дорадчий орган Міністерства юстиції України – ініціювала загальноукраїнський форум «Тиждень права» як національну традицію, що офіційно закріплено в Указі Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права».

Так, враховуючи важливе значення правової освіти у розбудові України як правової держави, вихованні у громадян поваги до закону і прав людини започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.


Методичні рекомендації щодо проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права

4 грудня 2017 року в Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права. Відповідний план заходів затверджено розпорядженням Київської обласної державної адміністрації від 29 вересня 2017 року №519 «Про затвердження плану заходів з проведення у Київській області у 2017 році Всеукраїнського тижня права».

Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту.

КВНЗ КОР «Академія неперервної освіти» розроблено та розміщено на порталі академії методичні рекомендації щодо проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права.

В закладах освіти Київської області з 4 по 10 грудня 2017 року організовано та проводяться такі заходи:

  1. Всеукраїнський урок з теми «Права людини» 8 грудня 2017 року (з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини 10 грудня 1948 року).
  2. Тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру, спрямовані на підвищення рівня культури, поширення знань про права і свободи людини і громадянина, а також набуття навичок їх застосування:

бесіди:у дошкільних та загальних середніх закладах освіти початкового рівня:«Сторінками Конвенції ООН про права дитини», «Знай свої права й обов’язки, дитино!», «Наші права – щасливе дитинство», «Моє право на ім’я», «Я і моя сім’я», «Я маю право жити і виховуватися в сім’ї» тощо;у загальних середніх закладах освіти базового середнього та профільного рівнів:«Конвенція ООН про права дитини», «Правова система держави: проблеми формування та перспективи розвитку», «Сторінками Загальної декларації прав людини», «Права й обов’язки людини і громадянина, визначені Конституцією України», «Міжнародні організації та документи, що захищають права дітей», «Праця молоді та неповнолітніх в Україні: права, гарантії, проблеми й рекомендації»; «Особливості інтеграції України у світовий економічний та політико-правовий простір», «Дитяча злочинність. Інтеграція в суспільство дітей, які мають проблеми із законом», «Що означає перебувати під захистом держави?», «Захист прав людини в Європі та світі», «Свобода: як я її розумію», «Права дитини: сучасна ситуація в Україні» тощо;
тренінги: «Ми – майбутнє України. Як захистити свої права?»; «Учитель-учень: як уникнути конфліктних ситуацій», «Життя та самореалізація людини» «Права та обов’язки дітей», «Я – учень школи», «Поважай мої права», «Взаємозв’язок прав та свобод учнівської молоді»;
правознавчі квести«Шляхами прав і обов’язків» тощо;
фестивалі учнівських презентацій:«Європейська правова держава: якою вона має бути», «Знаємо й реалізуємо свої права»;
батьківські лекторії«Адміністративна відповідальність за невиконання батьківських обов’язків», «Морально-правове виховання в сім’ї»;
науково-практичні (науково-теоретичні) конференції, тематичні читання, «круглі столи»з питань реалізації й захисту прав людини за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій;
зустрічі учнівської та студентської молодіз працівниками правоохоронних органів, військової прокуратури, юстиції, суду, управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації, захисниками, представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадських організацій правозахисного спрямування, юристами-практиками та ін.;
перегляд художніх та документальних фільмівпро права людини та дитини в Україні, наукового фільму «Історія прав людини» тощо;
ігри правового змісту: «Що ми знаємо про свої права?», «Чиї права порушені?», «Вибери право», «Хто більше?», «Знайди і виправ помилку», «Добери прислів’я до картинок», «Право, обов’язок, свобода та відповідальність» тощо;
конкурс«Реклама прав і обов’язків», конкурси малюнків, плакатів, рефератів, творів-есе про права людини в межах реалізації програми обласної ради дітей Київщини «Правова освіта», КВК, турніри юних правознавців, брейн-ринги, перегляд фільмів правової тематики «Правова кіномережа» тощо;
лекції, семінарські заняття, науково-практичні конференції, навчальні тренінги, зустрічі за круглим столом, дискусії, майстер-класипровідних юристів для педагогічних працівників області з питань: права людини; захист прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб; реалізація соціальних, земельних, житлових та інших прав населення в Київській області; реалізація політики зайнятості населення й забезпечення громадянам відповідних гарантій на місцевому рівні та в Україні в цілому, а також представниками місцевих правоохоронних органів; правовий захист рівності прав молодих жінок і чоловіків під час працевлаштування на роботу; формування правової свідомості учнів на заняттях курсів правознавчого спрямування; децентралізація влади в Україні; профілактика правопорушень і підліткової злочинності; соціально-педагогічна робота та соціально-правовий захист дітей, які потрапили у складні життєві обставини; організація роботи з дітьми, які зазнали насильства та ін. – за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, народних депутатів України, діячів науки і культури.

  1. Виступи в засобах масової інформації з питань реалізації й захисту прав людини, у т.ч. учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб і постраждалих унаслідок зазначеної операції.
  2. Тематичні експозиції, книжкові виставки, презентації літератури правового змісту, куточки з питань правової освіти учнів, де розміщено інформацію про організації, до яких можна звернутися у випадку порушення прав дитини, телефони «гарячих» ліній, скриньки юридичної пошти «Юрист консультує».
  3. Екскурсії учнівської молоді до місцевих правоохоронних і судових органів, органів державної влади та місцевого самоврядування.
  4. Розміщення на офіційних веб-сайтах інформаційних банерів та їх наповнення матеріалами про проведення Всеукраїнського тижня права у 2017 році.

13 грудня 2017 рокуна базі академії за участю Білоцерківського міськрайонного управління юстиції для учителів правознавства Київської області буде проведено

Нагадаємо, що Всеукраїнський тиждень права запроваджено Указом Президента України від 08 грудня 2008 р. №1149/2008 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини.

Захід проводиться щороку у тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй прийнято Загальну декларацію прав людини.


Брейн-ринг "Підліток і право"

У ході Всеукраїнського тижня права проведено правовий брейн - ринг "Підліток і право"Свої знання показали збірні команди 9 - 11 класів.

/Files/images/listopad_16/20171205_113921.jpg/Files/images/listopad_16/20171205_114630.jpg/Files/images/listopad_16/20171205_114646.jpg/Files/images/listopad_16/20171205_121411.jpg/Files/images/listopad_16/20171205_114450.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 256

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.